Marmaris‘de meydana gelen yangını dayanak için giden Burdur İtfaiye grupları yangın denetim altına alındıktan sonra Burdur’a döndüler.
İtfaiye müdürlüğünde sevinçle karşılanan Marmaris takımları arkadaşları ile hasret giderdiler. İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, gazetecilere, yangın başladığı anda hazırlıklarını yaptıklarını uyum merkezinden daha haber
Yangın bölgesinde 4 gün boyunca uğraş ettiklerini açıklayan Ballak “Kontrol altına alındı biz de huzurlu formda konutumuza döndük. Engellenmeseydi daha da büyüyecekti, yangını yeşil belde tarafına geçirtmemek için çok gayret ettik ve başarılı olduk. Orada yorgunluğu ve uykusuzluğu düşünecek vaktimiz olmadı. Hedefimiz bir tane daha fazla ağacı kurtarmaktı.” diye konuştu.
İtfaiyeci Hasan Kaplan’da yangına müdahale ettikleri alanların yeşil kaldığını görmelerinin kendilerini memnun ettiğini lisana getirdi. Yusuf Aslan da vazifelerini layıkıyla yapmanın gururu içinde olduklarına değinerek, “Keşke bu türlü bir yangın çıkmasaydı, oradaki ağaçlar ve canlılar ziyan görmesiydi. Karşılama için de arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.” sözlerini kullandı.
İsmail Şahin de havadan ve karadan ağır müdahaleyle yangının daha fazla büyümeden denetim altına aldığından ötürü sevinçten yorgunluklarının geçtiğini anlattı. – BURDUR