Nevşehir Belediyesi tarafından altyapı yenileme çalışmaları tamamlanan Cevher Dudayev Mahallesi’ndeki Ertuğrul Gazi Caddesi’nde PMT serimine başlandı.
Nevşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü gruplarınca, Cevher Dudayev Mahallesi’nde bulunan Ertuğrul Gazi Caddesi’nin yetersiz kalan içme suyu altyapısını güçlendirmek için başlatılan çalışmalar tamamlandı. Ağır bir yerleşimin bulunduğu cadde üzerinde içme suyu çizgisi borularını yeni kuşak polietilen borularla değiştiren belediye grupları mahallede sağanak yağışlarda yaşanabilecek taşkın ve su baskınlarının önlenmesi gayesiyle da yağmur suyu çizgisi imalatı da gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda yağmur suyu çizgisinin imalini tamamlayan belediye grupları sıcak asfalt serimi için de hazırlıklara başladı.
Fen İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde sıcak asfalt öncesi PMT serimi yapılan Ertuğrul Gazi Caddesi, Kurban Bayramı öncesinde sıcak asfalt konforu ile buluşacak. – NEVŞEHİR